Sarıyer’de kafede bir kişinin öldüğü çatışmanın görüntüleri ortaya çıktı

İstanbul Sarıyer’de, bir kişinin öldüğü, bir kişinin de yaralandığı Türk uyruklu İsveç vatandaşlarının karıştığı çatışmanın güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

Sarıyer Ayazağa Mahallesi Hadım Koru Caddesi üzerinde bulunan bir kafenin önünde, 18 Mart Pazartesi saat 23.30 sıralarında, 3 Türk uyruklu İsveç vatandaşıyla bir başka Türk uyruklu İsveç vatandaşı Mazlum Ayrancı arasında silahlı çatışma çıkmış, çatışmada 26 yaşındaki Mazlum Ayrancı olay yerinde hayatını kaybetmiş, Umut Koyuncu (33) ise yaralanmıştı. 3 saldırgan ise kaçmıştı. Hayatını kaybeden Mazlum Ayrancı’nın babası Tuncay Ayrancı, oğlunun İsveç’te ‘uyuşturucu kaçakçılığı ve cinayete teşebbüs’ suçlamasıyla aranan ve hakkında kırmızı bülten çıkarılan Rawa Majid ile husumetli olduğunu söylemişti.

Çatışma anları kamerada

İsveçli uyuşturucu çetesi üyeleri arasında çıktığı anlaşılan çatışma anlarına ait güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, kafeye gelen grup, daha sonra dışarı çıkıyor ve kafe önünde tartışıyor. Tartışmanın ardından silahların çekildiği ve karşılıklı ateş edildiği görülüyor. Görüntülerde ayrıca bir kişinin, vurularak yere yığıldığı da görülüyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x